SI neustále nezadaná? Nejspíše si až moc hezká.

1

Tohle je velice zajímavý výsledek jednoho výzkumu. Určitě ses na internetu již setkal se zábavnými obrázky, jejichž podstata stojí na bodu, že jsi prostě až příliš úžasný na to, abys měl nějaký vztah. Věř či ne, něco na tom možná i bude, tvrdí jen měsíc stará studie vědců z Harvardu. Ta porovnávala frekvenci rozchodů vůči atraktivitě jedinců a zároveň i danou délku vztahů. Zjistilo se, že atraktivnější lidé mají mnohem větší problém udržet si jakýkoliv vztah. Protože mezi ostatními vynikají, nikdy se nepřestanou rozhlížet po něčem novém a neustále objevují nové možnosti. Po čase tak zjistí, že jejich aktuální vztah rozhodně není tím, co by chtěli.

Jsi správně náročná

Po několika pokusech se však do dalšího vztahu nehrnou, tvrdí studie. Uvědomí si, že najít někoho jim podobného je velmi náročné, a tak raději zůstanou sami. Navíc vztahy atraktivního člověka jsou prý mnohem náročnější než ty běžné. Je totiž výrazně těžší zaměřit se na jednoho člověka, když tě neustále rozptylují stovky příležitostí. Po chvíli se může stát, že se začnou se svou polovičkou vídat v mnohem menší míře, než by bylo zdravé a vztah po čase pochopitelně skončí.

Zaměřte se na cíle

Jedna z autorek výzkumu však má i radu, kterou doporučuje atraktivním lidem. Tou je, aby se zaměřili především na cíle vztahu, které by měly být stanoveny už na jeho začátku. Neměli by se snažit překonávat společná očekávání a ideální by bylo, pokud si vyhradí společný čas, který budou trávit jen oni dva. Studie končí velmi zajímavým poznatkem, který se tohoto tématu na první pohled dotýká jen okrajově.

Mnoho průměrně vypadajících lidí bylo pozváno na univerzitu, kde jim byly ukazovány obrázky méně atraktivních lidí. V daných subjektech to vyvolalo pocit, že oni jsou rozhodně atraktivní více, což mělo za následek i zvýšené sebevědomí. Pak jim však ukázali fotky opačného pohlaví, všechny atraktivnější než je jejich partner a jejich reakce byly mnohem flegmatičtější než u atraktivních mužů, kteří ve fotografiích viděli novou příležitost.

loading…


Komentáře

komentářů

redaktor