Rodiče zesnulé malé holčičky varují rodiče. Dejte si pozor na popcorn.

1

Věděli jste, že popcorn může být tak nebezpečný? Podle American Academy of Pediatrics je udušení jednou z hlavních příčin úmrtí u dětí do 3 let. Nebezpečné pro děti jsou většinou malé předměty, ale i některé potraviny, jako popcorn nebo rozinky. Tento příběh je bohužel příkladem toho, že stačí málo, aby se dítě udusilo. Rodiče Mirrandy chtějí varovat další rodiče a žádají je, aby sdíleli tento příběh.

Popcorn pro děti je nevhodný

Mirranda byla zdravá 2letá holčička. V den narozenin své mámy se Mirranda začala dusit popcornem . Rodiče zpanikařili a okamžitě zavolali sanitku. Bohužel, popcorn uvízl hluboko a bránil dýchání. Až do příchodu sanitky srdce holčičky nebilo a začali s resuscitací . Navzdory tomu, lékaři v nemocnici VCU Medical Center holčičku oživili. Bohužel, další zprávy byly zdrcující. Mirranda měla trvalé poškození mozku . Postupně se také zhoršila funkce ledvin a nakonec zemřela.

Po této velké tragédii, rodina dělá vše proto, aby si další rodiče uvědomili, jak málo stačí, aby se dítě udusilo . Nejohroženější jsou děti do 3 let. Stejně jako rodiče Mirrandy doufáme, že si tento příběh přečte co nejvíce lidí a také že ho budou sdílet se svými přáteli.

Rady, které se hodí

  • Nedávejte dětem potraviny, kterými se můžou udusit – pokud jde o velké kusy masa, sýry, bonbóny, popcorn nebo rozinky.
  • Když dítě jí, nikdy ho nenechávejte o samotě – také by dítě během jezení nemělo chodit nebo běhat po místnosti a také ani mluvit.
  • Jídlo krájejte na malé kousky – je dobré například podávat rozmixované maso se zeleninou.
  • Pečlivě zkontrolujte hračky – hračky pro děti a také i poškozené malé části představují pro dítě hrozbu. Udržujte malé předměty (zejména baterie a mince) mimo dosah.

Setkali jste se s něčím podobným? Napište nám o tom do komentářů pod článkem.

loading…


Komentáře

komentářů

redaktor