Která jídla byste neměli jíst na prázdný žaludek?

1

Tohle byste si měli zapamatovat. Říká se, že snídaně je nejdůležitějším jídlem celého dne od toho závisí jak budeme fungovat během dne. Buďme však upřímní, snídaně určitě neznamenají všechno a i když si něco ráno dáte, asi to nebude vždy právě ovesná kaše. Některé potraviny, které konzumujete na prázdný žaludek, mají velmi negativní vliv na vaše zdraví. Připravili jsme si pro vás seznam věcí, s kterými ihned zjistíte, co by mohlo mít pro vás negativní dopad.

Kterým potravinám se tedy vyhnout?

1) Citrusové plody

Úspěšný člověk začne své ráno tak, že se napije pomerančové šťávy – to byl obraz, na který jste byli zvyklí z televize. V reálném životě to však není možné dělat každý den. Samotné citrusové plody a šťávy z nich, které si dáte na prázdný žaludek mohou způsobit zánět žaludku a různé alergické reakce.

2) Banán

Banán se už dávno nepovažuje za exotické ovoce, protože se stal nedílnou součástí našeho každodenního jídelníčku. Bohužel, vašemu organismu nepřináší až takový velký užitek. Jsou pomaleji stravitelné a pokud je sníte ještě ráno před jídlem, může způsobit nadýmání provázené nepříjemnými pocity. Z tohoto důvodu není nutné jíst banány nebo jej konzumovat v různých šťávách na prázdný žaludek. Lékaři doporučují jíst toto ovoce až když se Poobědváte.

3) Syrová zelenina

Kyseliny které jsou obsaženy v čerstvé zelenině vám mohou podráždit sliznici žaludku. Proto samotná není vhodná na ranní konzumaci, hlavně pro lidi, kteří trpí trávicími obtížemi.

4) Jogurt

Ačkoliv jogurt na prázdný žaludek nezpůsobí takovou neplechu jako citrusy, ani jogurt nepřinese tělu největší prospěch. Nejlepší je ho sníst dvě hodiny po jídle nebo před spaním. Tehdy pomůže i vašemu trávení.

5) Studená voda

Voda je zdrojem života a pokud chcete mít dobré trávení měli byste dodržovat pravidelný pitný režim. Platí to však pro vodu, která má pokojovou teplotu nebo je mírně teplá. Naopak studená voda má negativní vliv na trávení, proto ji nepijte během jídla a ani po ranním probuzení protože svému žaludku způsobuje spíše šok než nějaký blahodárný účinek.

A co snídáte Vy? :)

loading…


Komentáře

komentářů

redaktor