Jak si správně vybrat meloun? Prozradíme Vám jeden trik.

1

Do melounu nevidíte. A nevíte tak, jak je na tom vevnitř. Meloun nejoblíbenější ovoce v létě. Vybrat si zralý a chutný meloun není zas tak lehké, jak se může na první pohled zdát. Na prodej jich je takové množství, že kvůli té pestrosti už ani nevíme, jaký meloun si vybrat.

Podle čeho vybírat?

1) Podle velikosti

Dávejte si pozor na obrovské melouny. Naše klimatické podmínky neodpovídají vhodným předpokladům pro pěstování velkých melounů. Právě proto je vysoká pravděpodobnost, že tyto melouny jsou pěstované pomocí umělých hnojiv.

2) Podle žluté skvrny

Tato zvláštnost je neklamným znamením zralého ovoce. Čím žlutší barva tím chutnější bude váš meloun.

3) Pohlaví

Jakkoliv to může znít divně a asi málokdo o tom ví ale meloun se dá rozlišit i podle pohlaví. Mužský meloun je větší a kulatější, zatím co ženský je menší sladší a mírně zploštělý

5) Podle zaťukání

Zralý plod při zaklepání vydává dutý zvuk. Zralost si můžete ověřit i tak že meloun stlačíte z dvou stran. V případě, že uslyšíte jemné prasknutí, znamená to že je zralý připravený na konzumaci.

6) Melounová stopka

Suchá a žlutá stopka na melounu je výborný ukazatelem, že je meloun dostatečně zralý. Zelená stopka nasvědčuje tomu, že meloun není úplně dozrálý.

7) Podle vůně

Melounová šlupka by měla vonět výrazně čerstvě. V případě že vůbec nevoní jedná se o meloun který nebyl vypěstovaný přírodní cestou.

loading…


Komentáře

komentářů

redaktor